środa, 23 kwietnia 2014

Światowy Dzień Książki

Przyznam się, że w kolejnym poście na blogu chciałam pochwalić się moimi zdobyczami kosmetycznymi z Rossmanna. I owszem, zrobię to :D ale następnym razem. Postanowiłam, że dzisiejszy post, z racji tego, że mamy Światowy Dzień Książki, będzie bardziej ambitny. Chce w nim polecić Wam książkę, którą ostatnio przeczytałam i muszę przyznać, że bardzo mnie zachwyciła. Tytuł to "Ślepy instynkt", a jej autorem jest Andreas Winkelmann.
Boję się, że gdy zacznę o niej pisać to zdradzę za dużo. Dlatego zamieszczam opis, który znalazł się na książce:

"Mała ośmioletnia niewidoma dziewczynka bawiąca się w ogrodzie zostaje w upalny dzień uprowadzona. W tym czasie jej rodzice - bezrobotny ojciec i matka sprzątaczka - śpią kompletnie pijani, zaś brat, który miał na nią uważać poszedł grać w piłkę z kolegami. Sprawca nie pozostawił po sobie żadnych śladów. Ciała dziewczynki nigdy nie znaleziono. Policja nigdy nie rozwiązała zagadki. Po dziesięciu latach porwana zostaje z zakładu dla upośledzonych dzieci niewidoma ośmioletnia dziewczynka, zadziwiająco podobna do dziecka uprowadzonego przed laty. Sarę porzuciła matka alkoholiczka, zaś ojciec jest nieznany. Prowadząca śledztwo komisarz Franciszka Gottlob łączy ze sobą oba przypadki, podejrzewając, że może chodzić o pedofila, który ujawnił się po latach. Tym razem jednak sprawca pozostawił ślad. Policja znalazła w miejscu, gdzie czatował na dziecko ślady spermy..."

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Rozdziały są w miarę krótkie, a takie właśnie lubię bo zawsze podczas czytania mówię sobie "jeszcze tylko jeden i przerwa". I takich "tylko jeden" jest tyle, że nad książką spędzam pół dnia, a w przypadku tej to wcale nie było trudne :)
Opisana historia jest naprawdę wciągająca. Czytając nie można powstrzymać ciekawości co będzie dalej. Muszę też przyznać, że książka nie raz mnie zaskoczyła i trzymała w napięciu. Z czystym sumieniem mogę ją polecić wszystkim czytelnikom, nie tylko miłośnikom takiego gatunku. 

3 komentarze:

 1. Opis brzmi bardzo zachęcająco :)
  Mogłabym Cię poprosić o zajrzenie do książki i sprawdzenie jaki jest oryginalny, angielski tytuł tej powieści?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety książka była wypożyczona z biblioteki i już ją oddałam, ale z tego co sprawdziłam w internecie to tytuł oryginalny "Blinder instinkt" :)

   Usuń